Celá steam knižnica vo vrecku?

╰( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚so Steam Deckom už túto zimu.

🌻 ✈️ 

Herný update je ešte stále v letnej hibernácii. Nižšie ponúkame krátky prehľad správ. Plnohodnotný newsletter budeme znovu posielať od začiatku augusta.


☀️ Letné novinky:

🧳 Valve ohlásilo svoju prenosnú PC-konzolu Steam Deck. Bude bežať na Steam OS (Linux-based), no hardware bude plne otvorený, takže si tam môžete nainštalovať aj Windows a používať iné storefronty, napríklad Epic Games Store. Veľa ľudí Steam Deck označuje ako “Nintedo Switch killer”, no konkurenciu má inde. Nintendo je so Zeldami, Mariami a Animal Crossing na svojom vlastnom pieskovisku v bezpečí, kde mu reálna konkurencia tohto typu nehrozí. Steam Deck však môže vďaka cene ($399-$649 podľa úložiska) vyhrať v kategórií handheld gaming počítačov. Napríklad GDP Win 3($1,549.99) alebo Aya Neo($789) sú vykonnejšie stroje, no s veľkou cenovkou. Steam Deck viete v docku použiť aj ako klasický stolový počítač s myškou a klávesnicou, výkonom by sa mal priblížiť k Playstation 4 Pro. Vychádza už tento december.

👻 Ghost of Tsushima oslavuje prvé výročie. Pri jeho príležitosti štúdio Sucker Punch odomklo rôzne skiny inšpirované inými playstation hrami, ktoré môžete získať hraním multiplayer módu Legends. Sucker Punch taktiež zverejnilo zaujímave štatistiky z hrania hry za jej prvý rok.

🍎 Ak máte predplatné Apple Arcade, onedlho si môžete zahrať na iPhone Tetris. Exkluzívna hra Tetris Beat by mala prísť čoskoro.

🎮 Na Playstation Store začal Summer Sale. V zľave je plno hier, ako napríklad Returnal, Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Red Dead Redemption 2 a plno iných. Celý zoznam môžete nájsť tu.


👀 Zaujímavosti:

🎥 Youtubový kanál Noclip, ktorý vytvára dokumenty o hrách a videohernom svete, priniesol hodinové video o tom, ako vznikol remake Demon’s Souls.


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share