Do herného priemyslu sa už tlačí aj Netflix

ლ( ¤ 益 ¤ )┐ Herný biznis sa musí očistiť od zhovadilého sexizmu. ActivisionBlizzard je dobrý začiatok

🌻 ✈️ 

Herný update je ešte stále v letnej hibernácii. Nižšie ponúkame krátky prehľad správ. Plnohodnotný newsletter budeme znovu posielať od začiatku augusta.


☀️ Letné novinky:

🎥 Netflix odhalil detailnejšie plány svojho vstupu do videoherného priemyslu. Ak máte Netflix predplatné, v budúcnosti by ste s ním tak mali získať aj prístup k hrám značiek, ktoré Netflix sám vybudoval, napríklad Stranger Things. Vstup do nového sektora je ešte len na začiatku a najbližších pár rokov zrejme neuvidíme ešte nič konkrétne. (Gamesindustry)

🙅‍♀️ Časť zamestnancov ActivisionBlizzard jeden deň štrajkovala. Chceli dosiahnuť zmenu prístupu firmy k ženám a menšinám na pracovisku. Spoločnosť čelí žalobe úradov v Kalifornii pre toxické pracovné prostredie. Nadriadení vedúci pracovníci sexuálne zneužívali svoje podriadené. Firma tiež prehliadala ženy pri povyšovaní a ponuke nových pracovných príležitostí. Vedenie Activision Blizzard najprv obvinenia odmietalo ako neopodstatnené. Po niekoľko dňoch trvajúcom tlaku zo strany zamestnancov aj hráčskej komunity ale nakoniec šéf firmy Bobby Kotick priznal pochybenie a sľúbil rozsiahle zmeny.

🚫 Ubisoft ruší Tom Clancy’s Elite Squad. Mobilná free-to-play RPG nezožala veľa slávy a len rok po vydaní ju Ubisoft ruší. Pár dní pred zrušením tejto hry oznámili novú free-to-play hru, Tom Clancy’s XDefiant (nie pre mobilné zariadenia). (Gamesindustry)

🎬 Star Wars: Knights of the Old Republic sa dočká neoficiálnej animovanej série. Maličké štúdio Unreal Cinema, ktoré vytvára animácie v Unreal Engine 5, sa rozhodlo urobiť fanúšikovský projekt a vyrozprávať príbeh jednej z najospevovanejších Star Wars hier prostredníctvom mini animovanej série. Od majiteľa značky, Lucasfilm, dostali zelenú s pár podmienkami. Nesmú použiť zábery zo žiadného Star Wars filmu alebo spustiť peňažnú zbierku na podporu. (PCGAMESN)

👨🏼‍🚀 EA ohlásilo remake prvej hry z veľmi úspešnej série kozmického hororu, Dead Space (2008). Jedná sa o kompletný remake všetkých prvkov, zvukov a gameplaya a podľa slov Campos-Oriola zo štúduia EA Motive, ktoré má remake na starosti, sa dočkáme aj nových častí hry, ktoré sa do pôvodnej hry nedostali či už pre finančné alebo na vtedajšiu dobu technologické dôvody. (Destructoid)

🦸🏻‍♂️ Animovaný film Injustice: Gods Among Us! príde už túto jeseň. Pôjde o ďalší z animovaných filmov od DC, tentokrát podľa predlohy rovnomennej hry z roku 2013. (Hollywoodreporter)

🗺️ Strategická hra Old World, za ktorou stojí dizajnér Civilizácie IV, mení spôsob akým fungujú ťahové stratégie. Nemusíte spraviť ťah každou jednotkou, ale v jednom ťahu rozdeľujete daný počet príkazov. Znamená to, že s jednou jednotkou môžete hýbať opakovane. Soren Johnson vysvetľuje, ako nápad vnikol a čo do žánru prináša. Ak vás bavia stratégie je to povinné čítanie.


👀 Zaujímavosti:

Ruská športová strelkyňa, Vitalina Batsarashkina, ktorá na tohtoročných Olympijských hrách vyhrala zlato, so sebou verne nosila svoj vlčí Witcher prívesok.


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share