Epic začal boj o virtuálny svet

(つ・・)つ¤=[]:::::::> Sony otočilo, online obchody ešte nezavrie

⚡️ Rýchle správy

💍 Amazon končí s vývojom online hry Lord of the Rings. Hru Amazon vyvíjal spolu s Leyou Technologies, ktorú minulý rok kúpila firma Tencent, s ktorým sa Amazon nepodarilo vyrokovať nové podmienky. Amazonu sa s veľkorozpočtovými hrami dlhodobo nedarí. Firma zrušila vývoj hry Breakaway, krátko po vydaní zrušila akčnú online hru Crucible a opakovane odkladá ďalšie online RPG New World. (Bloomberg, RPS)

🏹 Sony pokračuje vo svojej iniciatíve Play at Home, v rámci ktorej si môžete na Playstation bezplatne stiahnuť Horizon Zero Dawn Complete edition.

🐉 Netflix obnovil veľmi dobrú animovaný seriál podľa hry DOTA aj na druhú sériu. (Gameinformer)

🖥️ Tvorcovia hier Celeste a Towerfall chystajú hru zasadenú do otvoreného pixel art sveta (PCGamer)

🧟‍♀️ Kedysi Playstation exkluzívna hra Days Gone príde 18. mája na PC. (Sony)

🐕 Shaun Escayg sa vracia do Naughty Dog. Po dokončení Uncharted: Lost Legacy odišiel do štúdia Crystal Dynamics, kde pracoval na Marvel's Avengers. Teraz je späť vo svojom pôvodnom štúdiu, ktoré pracuje na novej hre Uncharted a znovuvydaní The Last of Us pre konzolu PS5 . (Twitter)


🌟 Hlavné novinky

🥽 Epic buduje virtuálny svet za miliardu dolárov

Firma Epic Games buduje vlastný virtuálny svet. Spoločnosť oznámila, že prijala investície vo výške jednej miliardy dolárov, z ktorých časť pôjde na budovanie projekt s názvom Metaverse. Epic sa pokúsi vybudovať kompletný virtuálny svet, v ktorom sa bude miešať virtuálny a skutočný obsah. Virtuálny svet má podľa plánov firmy spojiť všetky existujúce virtuálne prostredia od Epicu, ale aj konkurenčných firiem. Metaverse má zahŕňať virtuálnu realitu aj tradičné herné rozhrania.

“Bude to miesto, kde sa stretávajú jednotlivci a tvorcovia každej veľkosti, vrátane veľkých značiek. Ak ste výrobca výrobca áut, vašu prítomnosť v Metaverse nebudú sprostredúvať reklamy na vaše autá. Bude to priestor, v ktorom si ľudia budú môcť vaše auto zašoférovať a zažiť si skúsenosť z jazdy,”

povedal pre VentureBeat šéf Epic Games Tim Sweeney. Technológie sú podľa firmy dosť vyspelé na to, aby sa podobný svet dal postaviť, no jeho rozvoj bude postupný.

Firma už dnes experimentuje so živými virtuálnymi svetmi. Populárna hra Fortnite sprostredkúva pre hráčov koncerty populárnych spevákov a cez partnerstvá sa jej darí do hry vťahovať obsah dnes populárnych značiek. Napríklad v čase uverejnenia nového Star Wars či Marvel filmu sa najpopulárnejšie postavy často objavia ako hrateľné postavičky vo Fortnite.

Okrem Partnerstiev Epic buduje aj technologickú základňu na budovanie podobného sveta. Minulý týždeň po rokoch vývoja vydal nástroj, ktorý umožňuje komukoľvek vyklikať si takmer fotorealistický model človeka. Prednedávnom kúpil napríklad aj slovenskú firmu Caputring Reality, ktorá sa špecializuje na prevod reálneho sveta do podrobných trojrozmerných modelov. Bude to trvať roky a výsledok je neistý, ale Epic si pomaly buduje pozície v boji o to, kto ovládne vznikajúci virtuálny svet.

🔙 Online obchod na PS3 nateraz ostane otvorený

Koncom minulého mesiaca Sony oznámilo, že zatvorí digitálne obchody pre konzoly PS3, PSP a PS Vit. Minulý pondelok vydalo Sony tlačovú správu v ktorej sa ospravedlnili a plán na zatvorenie obchodov takmer úplne zrušili. Výnimkou je len uzatvorenie obchodu s hrami na PSP, ktorým podpora končí tak ako bolo pôvodne plánované, 2. júla 2021.

“Keď sme sa pôvodne rozhodli ukončiť podporu pre PS3 a PS Vita, bolo to na základe mnoho faktorov, medzi ktorými boli aj problémy spojené s obchodnou podporou starších zariadení a našou schopnosťou sústrediť sa na novšie zariadenia, kde sa hrá najviac hier. Teraz vidíme, že pre veľa z vás je do blízkej budúcnosti dôležité mať možnosť si naďalej kupovať klasiky na PS3 a PS Vita a preto sa teším, že sme boli schopní nájsť riešenie,”

napísal na oficiálnom blogu firmy šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

🧟‍♀️ Nová vlna Resident Evil

Capcom a Sony minulý týždeň ohlásili niekoľko nových projektov zo sveta Resident Evil.

Firmy odhalili polhodinové demo hry Resident Evil Village, ktoré bolo hrateľné len 8 hodín 17. apríla. Ďalšie demo pre hráčov na konzolách PlayStation dostupné 24. apríla, tiež len počas 8 hodín. Na Slovensku od 14:00 - 22:00. Posledné, 60 minútové demo, pre všetky platformy, bude dostupné 1. mája na 24 hodín.

Medzičasom u fanúškov RE Village:

Okrem demoverzií oznámili aj mód Mercenaries pre Resident Evil Village, ktorý sa odomkne po dohraní hry. V tomto hernom móde budete bojovať proti vlnám zombíkov a v obmedzenom čase sa snažiť dosiahnuť najvyššie skóre. 

Oznámili tiež animovaný seriál Resident Evil: Infinite Darkness, ktorý bude dostupný na Netflixe v priebehu júla. Posledné oznámené novinky boli Resident Evil 4 VR a tabuľka rozlíšení, aké môžete na rôznych konzolách očakávať.


👀  Zaujímavosti:

V posledných dvoch hrách z Yakuza série ste si mohli na herných automatoch v hre zahrať malý kúsok hry Virtua Fighter: Final Shodown. Hráč Silent na svojom blogu zverejnil to, ako sa mu podarilo z hier vytiahnuť kompletnú hru Virtua Fighter, ktorú tam Sega namiesto pracnejšieho vyťahovania konkrétnych dát nechala v celej svojej podobe.

Zopár sekúnd z dlho chystanej stratégie Homeworld 3:


🎉 Vybrané nové hry pre Apríl 2021:

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každú stredu.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach.

Zazdieľajte tento Herný update

Ďakujeme.