Najlepšie hry z E3 2021

ᕕ( ⁰ ▽ ⁰ )ᕗ Halo si rok odkladu vydania viditeľne užíva.

Novinky z tohtoročnej hernej výstavy E3 by zabrali celý inbox. Namiesto toho prinášame výber pozoruhodných hier a krátke zhrnutie. Ide o subjektívny mix veľkých mien a menších oznámení s výberom indie hier. Budúci týždeň bude newsletter pokračovať normálne. 

Ak by ste si chceli pozrieť každý jeden trailer, odporúčame:

Zhrnutie E3

  • Veľké prekvapenia sa nekonali, ale desiatky oznámených nových hier ukazujú, že priemysel sa prehupol na lepšiu stranu pandémie.

  • Veľa hier stavia na nostalgii. Videli sme kopec klonov Zeldy a starých plošinoviek alebo stratégií

  • Z veľkých projektov Bethesdy (Starfield, Redfall, Outer Worlds II) sme nevideli zábery z hry, ale už je jasné, že budú len pre PC a konzoly Xbox.

  • Málo sa hovorilo o virtuálnej realite.

  • Microsoft stavil svoju budúcnosť na predplatiteľský program Game Pass, na veľkú konferenciu Sony ešte čakáme.

  • Veľké hry od EA (okrem Battlefieldu) ohlásia o niekoľko týždňov

  • Nintendo ukázalo pár sekúnd novej Zeldy. Chystaný nástupca konzoly Switch sa neobjavil.

  • Nie sme si istí, či sme správne rozkľúčovali čo si hlavný hrdina spinoffu Final Fantasy myslí o Chaose.


👌🏼 Výber hier a trailerov

12 Minutes (Xbox / PC, August 2021)

Xbox/PC exluzívna adventúra, v ktorej máte 12 minút na to, aby ste rozplietli príbeh vašej tehotnej ženy, ktorú obvinili z vraždy. Na konci každého 12 minutového cyklu začínate odznova. Hra sa odohráva v byte a postavu kontrolujete z vtáčej perspektívy.

Redfall (PC / Xbox XS, Q3 2022)

Zatiaľ všetko od Arkane studios sa dostalo do zoznamu našich (konkrétne Ondrejovho) najobľúbenejších hier. Štúdio, ktoré má za sebou sériu Dishonored a Prey chystá novú akčnú hru zo žánru immersive sims. Pôjde o otvorený svet, v ktorom vývojári navrstvia rôzne schopnosti a systémy a nechajú hráča zvoliť si spôsob akým bude hru hrať. Nová hrá má do žánru vniesť kooperatívny mód, kedy budete môcť príbeh prebehnúť s kamarátmi online.

Príbeh, ktorý sa našťastie neberie príliš vážne, sa odohráva v alternatívnej realite nášho sveta, v ktorej musíte odvrátiť inváziu upírov. 

Je možné riziko, že hra bude nakoniec len ďalší z klonov Left 4 Dead, no ak Arkane do žánru navrství nové schopnosti a herné systémy, môže coop strieľačky posunúť dopredu. Inovácie tento žáner naozaj potrebuje. Ešte pred vydaním Refall uvidíme ako sa podobný pokus podarí Ubisoftu s Rainbow Six Extraction.

Death's Door (PC, Xbox, 20. júl 2021) 

Izometrická akčná hra, v ktorej hráte vranu, ktorá pracuje pre Smrť. Kombinácia Bastion s trochou starej Zeldy v rozkošnom grafickom štýle od drobného indie štúdia.

Lemnis Gate (PC, PS, Xbox - 3. august 2021)

Akčná hra z pohľadu prvej osoby skrížená s ťahovou stratégiou. Hra sa odohráva v časovej slučke. Každý hráč v aréne odohrá 25 sekúnd času, počas ktorých si vyberie postavu a môže robiť čokoľvek. Jeho súper ho pri tom pozoruje. Keď uplynie čas prvého hráča, čas sa vráti na začiatok kola a 25 sekúnd v aréne dostáva jeho konkurent, pričom prvý hráč pozoruje čo robí, no jeho prvá postava zopakuje presne akcie, ktoré vykonala v prvom kole. Hráči sa tak striedajú a odohrávajú stále tých istých 25 sekúnd v rovnakej aréne, ktorá sa postupne napĺňa časovou sľučkou postáv. Najlepšie spravíte ak si pozriete vysvetľujúce video.

Po dlhej dobe vidíme inováciu v žánri online strieľačky, ktorá ponúka nový pohľad na online súperenie. Keďže hráči na seba nemôžu reagovať bezprostredne, bude mať hra nižšie nároky na rýchlosť reakcií či presnosť. Viac ako inde bude záležať na tom, či dokážu hráči takticky myslieť o krok ďalej ako ich súper.

Songs of Conquest (PC, Mac, Q1 2022)

Štúdio Lavapotion spravilo defacto remake Heroes of Might and Magic III. Grafika je niekde na rozhraní HOMAM 2 a HOMAM 3 s tým, že vývojári pozmenili niektoré systémy a vytvorili vlastný svet a príbeh. Niekedy stačí takto málo.

Halo Infinite (Xbox / PC, Q4 2021)

Odložiť nové Halo o viac ako rok bolo od Microsoftu minulú jeseň odvážne. Nová konzola sa na trh dostala bez silnej hry, ale pri pohľade na Halo dnes sa zdá, že firma spravila správne rozhodnutie a Halo Infinite vyjde v dobrej kondícii.

Ukážky z hrania sa na E3 zameriavali najmä na multiplayer, ktorý vyzerá dobre premyslený a doladený. Od poslednej ukážky sa zlepšila grafika a firma má jasný plán ako bude hru podporovať po vydaní. Multiplayerová časť hry bude dostupná bezplatne na Xbox aj PC. Hra mala zjavne čas dýchať a vývojári majú mesiace na to, aby systémy doladili. Rok čakania sa premení v lepší zážitok pre hráčov, aj keď záberov priamo z hrania príbehovej kampane sme videli málo.

A Plague Tale: Requiem (Xbox / PS / PC, 2022)

A Plague Tale: Innocence, nová hra od štúdia Asobo (The Crew, Microsoft’s Flight Simulator), sa v roku 2019 stala nečakaným hitom. Silný príbeh o strate, rodine, chamtivosti a láske súrodencov Amicie a Huga, ktorí sa stali obeťami neľútostnej 100 ročnej vojny medzi Anglickom a Francúzskom, bol v spojení s komornejšou stealth survival hrou receptom na úspešnú hru. V roku 2022 príbeh pokračuje vo forme A Plague Tale: Requiem, v ktorom uvidíme opäť oboch súrodencov, tentokrát o niečo starších.

Death Stranding: Director’s Cut (PS5, 2021)

Death Stranding: Director’s Cut nie je úplne nová hra. Jedná sa o PS5 remaster hry z 2019, veľmi pravdepodobne v 4K a 60FPS. Ku klasickému next-gen updatu sa chystá tvorca Hideo Kojima do hry pridat aj nové prvky, či už lokácie, príbeh alebo herné systémy, no bližšie detaily spolu s dátumom vydania sú zatiaľ neznáme, viac informácii by malo prísť v najbližších týždňoch.

Marvel's Guardians of the Galaxy (Xbox / PS / PC / Switch, Október 2021)

Square Enix to skúša znova. Po nie veľmi úspešnej online live service hre Marvel’s Avengers (Crystal Dynamics) prichádzajú Guardians of the Galaxy. Tentokrát však pôjde o akčnú singleplayer hru, zameranú na známu skupinku, z ktorej vy budete hrať ako Peter Quill, Star Lord. Hra príde už tento október.

Rocksmith+ (Leto 2021, chystaná PC beta)

Po takmer desiatich rokoch sa vracia gitarová interaktívna hra Rocksmith. Tentokrát ako online služba spojená s hrou za mesačné predplatné s názvom Rocksmith+. Digitálny gitarový učiteľ vám v tejto forme ponúkne rozrastajúcu sa knižnicu pesničiek, kontrolu nad hranými skladbami a feedback v reálnom čase, buď cez napájanie ako pri klasickom Rocksmith, alebo s použitím mikrofónu vo vašom smartphone. Rocksmith+ bude stáť 15 dolárov za mesačné predplatné, 40 za trojmesačné alebo 100 za ročné. Podobné ceny môžeme očakávať aj v eurách.

Prehľad trailerov, na ktoré sa oplatí kliknúť:

Mimochodom, začína Steam Next Fest - v jeho rámci vyjde kopec trailerov, demá a zľavy na hry.

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach.

Share