Nový Switch a herné odporúčanie na leto

(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ State of Decay 2 je najlepšia zombie hra na trhu.

🌻 Herný update sa na najbližšie týždne preklopí do letného režimu. Budeme s Martinom striedavo na dovolenkách, takže dorazí len stručný prehľad linkov a najdôležitejších správ. V plnej kondícii by sme mali byť opäť v auguste.


Prehľad správ:

🗾 Nintendo začiatkom októbra uvedie na trh konzolu Nintendo Switch OLED s väčšou OLED obrazovkou, väčším úložiskom, vylepšenou vstavanou opierkou a upravenými reproduktormi. Kolíska, do ktorej sa Switch vkladá pri hraní na televízore zároveň dostane možnosť pripojiť konzolu k internetu LAN káblom. Konzola bude stáť necelých 350 dolárov.

Firma vydáva nové verzie svojich prenosných konzol pomerne pravidelne. Vyvoláva tak dojem vynoveného produktu, čo jej umožňuje udržať cenu zariadení pomerne vysoko aj roky po uvedení konzoly na trh.

Vynovená verzia Switchu teraz neprináša ani zlepšenie batérie ani nové procesory, ktoré by Switchu umožnili udržať krok s vývojom herného priemyslu. Konzola bude naďalej mať čip Tegra X1, ktorý bol zastaraný už v čase uvedenia pôvodného Switchu na trh. 

Japonská firma si môže dovoliť prebaľovať zastarané vnútornosti do nového obalu jednoducho preto, že inde si neviete pustiť Zeldu ani Maria a Switch je naďalej najlepšie prenosné herné zariadenie. Uvidíme, či plánované prenosné zariadenia od Valve a rozšírenie streamovaných hier od Microsoftu na Nintendo nezatlačia.

😱 Ak si chcete pokaziť deň, pozrite si ako vyzeral Big Daddy z Bioshocku bez helmy.

🌌 Hráči sa vďaka remastru Mass Effectu vracajú aj k menej podarenému Mass Effect Andromeda. Hra nie je skvelá, ale Bioware opravili najhoršie bugy a ak nemáte cez leto čo hrať, možno stojí za pokus sa k nej vrátiť. Aj keď fakt, že si neviem zapamätať meno ani jednej z postáv ani meno hlavného nepriateľa aj keď som hru celú prešiel asi tiež hovorí za veľa.


Herné odporúčanie na leto

🧟 State of Decay 2 (Steam, Xbox a Game Pass) 

Fantastická hra, ktorej vývojári výrazne pomohli aktualizáciami po vydaní.

Preberiete úlohu človeka v malom americkom meste uprostred zombie apokalypsy. Hra je menší otvorený svet, v ktorom ale nehráte za jednu postavu, ale za celú komunitu preživších. V jeden moment kontrolujete vždy len jednu postavu, no môžete medzi nimi ľubovoľne striedať. Postavy majú rôzne schopnosti, ktoré sa časom zlepšujú. Niektoré sú užitočné v boji, iné sú dôležité pri vylepšovaní domácej základne, kde sa pokúšate zabezpečiť dosť postelí, streliva, zdroje pre ošetrovňu či zdroj energie a vody. 

Ak vaša postava zomrie, ostáva mŕtva a preberiete kontrolu nad iným človekom z vašej komunity. Do hry sa tak dostáva zaujímavé napätie. Zoberiete na rizikovú misiu najšikovnejšiu postavu, ktorá má najlepšiu šancu uspieť, alebo nováčika, ktorého strata až tak nebolí, ale takmer určite zlyhá.

Alebo sa vám stane čo mne a pri obchodovaní s inou komunitou sa veci zvrtli. Ľudia napadli a zabili moju najlepšiu špecialistku na prieskum a plíženie. Výsledok bol samozrejme otvorená vojna s inou enklávou. Nikto nechce za susedov vrahov. No kým som naplánoval ako do ich základne nalákať čo najväčšiu hordu zombie, napadla a zneškodnila ich iná skupina ľudí v meste, ktorú som ešte nestretol.

V skratke - State of Decay 2 je kompetentná akčná hra v otvorenom svete, no jej prepojené systémy dokážu vytvoriť nečakané situácie. Dlho som nevidel hru s tak veľkou voľnosťou rozprávať tak zaujímavé príbehy.


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share