Resident Evil: Village je skvelé zrkadlo hororovej série

ᕕ( ◔3◔)ᕗ Skúste betu jednej z našich najočakávanejších hier

Pár organizačných drobností.

  • Herný update bude po novom vychádzať vždy vo štvrtok ráno. Máme tak viac času dokončiť obsah v príčetnom tempe (čítaj neskoro v noci).

  • Ďakujeme desiatkam ľudí, ktorí vyplnili náš dotazník. Už chystáme zmeny na základe vašej spätnej väzby. Dotazník ostane otvorený ešte pár dní. Vyplniť ho nezaberie ani 5 minút.

⚡️ Rýchle správy:

🧙 Ešte niekoľko týždňov potrvá beta chystanej stratégie Tactical Breach Wizards o SWAT tíme zloženom z čarodejníc a všetcov. Je to tak rozkošne divné ako to znie. Prihlásiť sa môžete na Steame.

🤑 Ubistoft chystá free to play hru zo série The Division. Bude sa volať  The Division: Heartland a doplní ju kniha, mobilná hra a film, v ktorom si hlavnú úlohu zahra Jake Gyllenhaal (Ubisoft)

🏦 Pri oznamovaní The Division noviniek Ubisoft taktiež ohlásil, že všetky hry z ich dielne budú odteraz niesť označenie Ubisoft Originals (Eurogamer)

🔍 Detektívka Judgement, spin off ikonickej série Yakuza od vydavateľa Sega, dostane pokračovanie Lost Judgment: Unjudged Memory (Youtube)

😇 Jade Raymond vo februári odišla z Google Stadia a založila si vlastné herné štúdio Haven Studios. Teraz ďalších šesť ľudí zo Stadie odchádza a pridávajú sa k Jade a Haven Studios. (Gamesindustry)

🔫 EA a štúdio DICE sa chystajú v júni odhaliť informácie o nových Battlefield hrách. Chystané je klasické pokračovanie Battlefield VI a nová, mobilná Battlefield hra. (Twitter)

🏴‍☠️ Chystanej pirátskej multiplayer hre od Ubisoft, Skull & Bones, sa nedarí výjsť. Oznámená bola v 2017 a jej dátum vydania stále posúvaný, čomu aj tak aj teraz, keď Ubisoft oznámil, že hra príde niekde medzi aprílom 2022 a marcom 2023. (Ubisoft)

💡 Skupina vývojárov a dizajnérov z Blizzardu a Epic Games zakladá nové štúdio Lightforge Games. Štúdio bude zamerané na RPG hry a podľa životopisov zakladateľov pôjde pravdepodobne o online hry. (Lightforge)

🚀 Séria stratégií Galactic Civilizations dostane štvrté pokračovanie. Pozrite si trailer

🎮 Nintendo chystá pre konzolu Switch hru, v ktorej sa budete učiť vyrábať vlastné hry.


🌟Hlavné novinky:

🐐 Resident Evil: Village - minirecenzia

Najskloňovanejšou hrou týchto dní je jednoznačne Resident Evil Village. Hru v skratke možno opísať ako atmosférický folk horor zasadený do Európy. Ide o ôsme pokračovanie, v ktorom ako hlavná postava opäť vystupuje Ethan Winters, ktorý sa prvýkrát objavil v predchádzajúcom dieli Resident Evil: Biohazard, čo bol jemný reštart, ktorý sériu presunul do pohľadu prvej osoby. Túto charakteristiku si zachovala aj Village, pričom zároveň sériu posúva vpred, ale inšpiruje sa aj predchodcom Resident Evil 4 (2005).

V najnovšom dieli sa hra presúva z močarísk americkej Louisiany od prapodivnej rodiny a čiernej plesne do Rumunskej dediny plnej vlkolakov, upírov a bábkového divadla.

Už z prvých pár hodín je jasné, že hra ponúka oveľa viac akcie a nepriateľov. Mierne sa vytratila atmosféra neprerušovaného napätia, no nahradila ju interaktivita a dynamickejšie tempo. Hra tak ponúka viac akčných pasáží, rýchlejších nepriateľov a väčší výber zbraní. 

Príbeh sa odohráva medzi viacerými rôznorodými lokalitami ako napríklad starý gotický hrad s príznačnou atmosférou, alebo opustený dom pri vodopáde, v ktorom sa bohužiaľ nezdržíte dlho. Z nich sa opakovane vraciate do dediny, ktorá sa nachádza v strede všetkého a slúži ako akýsi centrálny bod. Namiesto posadnutých a pomätených členov kedysi klasickej americkej rodinky z predchádzajúceho dielu tu záporákov hrajú rôzne nadprirodzené tvory, s ktorými sa musíte popasovať samostatne v každej z lokalít, čo mierne rozbíja priebeh deja a hra miestami pôsobí skôr ako atrakcia v zábavnom parku. Pestrosť ale dala vývojárom priestor na to, aby sa viac vybláznili.

Resident Evil Village je svižnejšia, akčnejšia, arkádovejšia hororová hra, ktorá sa berie menej vážne než jej predchodca a vo veľa aspektoch pôsobí práve ako jej zrkadlo. Capcomu ale treba uznať snahu meniť a nebáť sa experimentovať a tak je teda na vás, aký typ strachu prežívate radšej, no kúpou Village chybu rozhodne neurobíte.

👀 Zaujímavosti:

Umelá inteligencia prerobila GTA V do takmer fotorealistickej podoby

Prečo sa Frodo neodviezol do Mordoru na orlovi? Ďalšia veľká analýza Polygonu.

Japonská bábkohra Resident Evil pokračuje.

Puzzle adventúra Call of the Sea, pôvodne len na Xbox, prišla na Playstation.

Nové hry

Výber hier, ktoré vychádzajú tento mesiac:

Baldur's Gate: Dark Alliance (PS, Xbox, Switch) – 7.5.

Resident Evil Village (PS, Xbox, PC) – 7.5.

Destiny 2: Season of the Splicer (PS, Xbox, PC) – 11.5.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids DLC (PS, Xbox, PC, Stadia) – 13.5.

Mass Effect Legendary Edition (PS, Xbox, PC) – 14.5.

Subnautica (Switch) – 14.5.

Subnautica: Below Zero (PS, Xbox, Switch, PC) – 14.5.

Days Gone (PC) – 18.5.

Elite Dangerous: Odyssey (PC) – 19.5.

Rust (PS, Xbox) – 21.5.

Biomutant (PS, Xbox, PC) – May 25

Maneater (Switch) – 25. 5.

Oddworld: Collection (Switch) – 27.5.

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každú stredu.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach.

Zazdieľajte tento Herný update