Sony sa asi podvolí. Súčasná generácia môže naplno priniesť crossplay

ᕕ[ ・ ▾ ・ ]ᕗ Co-op strieľačky sa vracajú vo veľkom štýle

⚡️ Rýchle správy:

📦 EA Games je už dlhodobo pod nátlakom zmeniť svoje loot box systémy. Od minulého týždňa v hre FIFA, kde si môžete kupovať náhodne balíčky futbalistov, EA testuje Preview Packs. Funkcia vám umožní nazrieť do balíka predtým než si ho kúpite, no ak sa rozhodnete nekúpiť si ho, budete musieť čakať niekoľko hodín na refresh nového balíka. (EA)

🦄 Francúzske štúdio Cyber Group Studios pracuje v spolupráci so Square Enix na detskom animovanom seriály po vzore Final Fantasy IX. (Kidscreen)

👨🏼‍🚀 EA podľa viacerých zdrojov chystá remake úspešnej vesmírnej hororovky Dead Space, oznámiť by ho mali 22. júla na podujatí EA Play Live (Gematsu)

🎆 DLSS alternatíva od AMD funguje podľa prvých dojmov prekvapivo dobre. Kvalita obrazu je dobrá a prístup prináša badateľný prínos pre výkon. Prístup ale naráža na limity, ktoré DLSS vďaka integrácii pod jeden ekosystém softvéru a hardvéru mať nebude. (PC Gamer)

🖥 Intel plánuje postaviť seriózne grafické procesory. Firma v rámci reštrukturalizácie vytvorila poddivíziu pod vedením rešpektovaného architekta čipov Raja Koduriho. Bude sa zameriavať na vývoj grafických čipov a jednotiek pre superpočítače.

👎🏼 Hra Dungeons & Dragons: Dark Alliance sa dôsledne nepodarila. Recenzenti kritizujú najmä technické nedostatky a šablónovitú hrateľnosť.


🌟 Hlavné novinky:

🕹 Co-op strieľačky sa vracajú

Štyria hráči proti horde nemysliacich nepriateľov. Žáner, ktorý pred viac ako desaťročím prerazil vďaka hre Left 4 Dead sa opäť vracia. Na E3 ukázalo podobnú hru snáď každé väčšie vydavateľstvo.

Nie je ťažké domyslieť si dôvody. Hra proti umelej inteligencii je menej stresujúca ako online súboje proti živým hráčom, no živí spoluhráči zároveň budujú komunitu a lákajú hráčov vrátiť sa do hry. Žáner sa posledné roky rozšíril napríklad o fantasy sériu Vermintide, alebo o Deep Rock Galactic, ktorá stavia na dôslednejšej spolupráci hráčov. Obe hry ukazjú, že žáner má kam rásť.

Prichádzajúce co-op strieľačky

  • Contraband - co-op akcia od tvorcov Just Cause. Podrobnosti ešte neznáme

  • Back 4 Blood - Duchovné poračovanie Left 4 dead od štúdia Turtle Rock, ktoré stojí za pôvodnou sériou hier 

  • The Anacrusis - sci-fi co-op od tímu pod vedením Cheta Faliszeka

  • Evil Dead: The Game - hra zasadená do hororového sveta Evil Dead.

  • Rainbow Six Extraction - mutácia taktickej strieľačky a zombie co-op akcie

  • Redfall - co-op akcia od tvorcov Dishonored

  • Aliens: Fireteam - co-op strieľačka zasadená do sveta Votrelca

🎯 Sony začína vnímať cross-play ako výhodu.

Sony počas uplynulej generácie konzol kládlo najväčší odpor voči funkcii cross-play, ktorá umožňuje hráčom sa hrať s ľudmi naprieč platformami. Firma mala dominantnú pozíciou a obáva sa, že príde o možné zisky. Epic Games musí napríkald Sony platiť za to, aby si PC hráči mohli zahrať Fortnite s tými na PlayStation. Teraz sa zdá, že tlak verejnosti a herných štúdií urobil svoje.

“PlayStation je tým najlepším miestom na hranie”, zvykol argumentovať Jim Ryan, CEO pre Sony. Teraz sa pre portál Axios vyjadril, že Sony crossplay plne podporuje a čísla budú do budúcna rásť, no už teraz podporujú hry ako Fortnite, Rocket League, Call of Duty, Minecraft a čoskoro aj Destiny 2. Nie je všetko ale úplne ružové, keďže tvorca hry Borderlands, Gearbox, sa len nedávno vyjadril, že Sony ako jediné nebude mať cross-play pre ich najnovšiu hru Borderlands 3.

🪤 Cyberpunk je späť na Playstation Store, pre PS4 je stále pokazený

Po viac ako polroku sa futuristické akčné RPG Cyberpunk 2077 od poľského štúdia CDPR vracia do digitálneho Playstation obchodu. No práca na hre zďaleka nie je ukončená.

O Cyberpunku sme písali už veľakrát. Po fiasku pri vydaní hry Sony zakročilo bezprecedentným krokom a hru kompletne vymazalo zo svojho digitálneho herného obchodu, keďže CDPR ľuďom sľúbilo vrátenie peňazí bez predošlej dohody so Sony. Pol roka po vydaní a niekoľkých opravných patchoch, je hra späť. 

Čo sa zmenilo? Málo. Hra na PC a next-gen konzolách beží vo všeobecnosti obstojne, aj keď ju stále trápia technické problémy, no CDPR hráčom na PS4 hru jednoducho neodporúča, aj keď dostupná je.

“Cyberpunk 2077 sa vracia na PlayStation store. Hru si môžete zahrať na PlayStation 4 Pro a PlayStation 5. Next-gen update, dostupný zdarma, príde v druhej polovici 2021. Tento upgrade naplno využije plný hardware nových konzol. Snažíme sa zlepšiť stabilitu naprieč všetkými platformami, no hráči môžu naraziť na problémy s PS4 verziou. PS4 Pro a PS5 sú najlepšou voľbou, kde hru na PlayStation konzole hrať”


👀 Zaujímavosti:


🎉 Nové hry na najbližší týždeň:

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share