Sony ukázalo svoje veľké hry jesene

ᕕ( ՞ ᗜ ՞ )ᕗ Najlepšia vesmírna hra histórie je späť.

🌻 ✈️

Herný update je ešte stále v letnej hibernácii. Nižšie ponúkame krátky prehľad správ. Plnohodnotný newsletter budeme znovu posielať od začiatku augusta.


⚡️ Rýchle správy:

🚀 Jedna z troch najlepších vesmírnych akčných hier histórie (TIE Fighter, Freespace 2, Freelancer) dostala neoficiálny remake do novej grafiky a podporu VR. Skupina fanúšikov prerobila celú kampaň hry TIE Fighter, ktorá pôvodne vyšla v roku 1994, ako mod pre hru X-Wing Alliance. Hra dostala novú grafiku aj podporu pre VR a aj keď nevyzerá ako najlepšie hry súčasnosti, remake jej výrazne prospel. Ak vás bavia vesmírne hry a nehrali ste TIE Fighter, lepšiu príležitosť mať nebudete. (Kotaku)

🎮 Guardian spravil rozhovor so šéfom hernej divízie Microsoftu Phillom Spencerom. Zaujímavé je, ako rozmýšľajú v herných sezónach pre jednotlivé tituly a aj to, ako očakávajú, že sa hry na platforme otvoria novým tvorcom. (Guardian)

🎤 Sony na podujatí State of Play ohlásilo pokračovanie obľúbenej VR hry Moss aj spin-off Yakuza série Judgement. Death Stranding: Director’s Cut, názov, s ktorým nesúhlasí aj tvorca hry, vyjde v septembri a chystaná akčná hra Deathloop sa dočkala 9 minutového gameplay dema. Všetky ohlásené hry môžete nájsť na Playstation Blogu.

🔮Hra Psychonauts 2 dá hráčom možnosť ľahko si zapnúť nesmrteľnosť. Zároveň nebude hráčov a hráčky žiadnym spôsobom trestať za to, že použili nástroje na to, aby si hru uľahčili a umožní im získať achievementy. Vývojári tvrdia, že príbeh hry by mal byť dostupný pre ľudí s širokým spektrom schopností a skúseností. 

V hrách v poslednej dobe vidíme trend, pri ktorom vývojári umožnia prispôsobiť si obtiažnosť aj na mimoriadne ľahkú úroveň. Nie je to prístup vhodný pre všetky hry a žánre, no širšie možnosti pri voľbe obtiažnosti sú skvelou cestou, ako otvoriť cestu k novým žánrom alebo hrám vôbec pre čo najviac ľudí. (Gamasutra)

👩‍🚀 PULSAR: Lost Colony sa zdá byť simulátorom Star Treku, na aký sme asi čakali.


👀 Zaujímavosti:

Pozrite si, ako by vyzerala hra Bloodborne počas éry Playstation 1 v tomto de-make:


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share