Valve potichu stavia vlastný Switch

ᕙ〳 ರ ︿ ರೃ 〵ᕗ Poriadne sa držte, zavalia nás herné správy

⚡️ Rýchle správy:

🪓 God of War: Ragnarok, pokračovanie úspešného soft-rebootu značky z roku 2018, sa kvôli pandemickej situácii presúva až na budúci rok. Definitívne nie je potvrdený ani fakt, že Horizon: Forbidden West vyjde v tomto roku (Twitter)

🛰 Populárnu hru Among Us môžete do štvtkového popoludnia získať bezplatne na Epic Games Store.

⏳ CDPR stále nevie, kedy sa Cyberpunk 2077 vráti do digitálneho obchodu Playstation. Rozhovory prebiehajú, no konečné rozhodnutie je na Sony. (Videogameschronicle)

🏕 V správe pre investorov od Sony si pozorní ľudia všimli, že pri PC portoch je zmiená aj hra Uncharted 4: Thief’s End. Nič nie je oficiálne potvrdené, no jednalo by sa tak o prvú Uncharted hru pre PC.

🧟 Resident Evil: Village za prvých 19 dní od vydania prekonal hranicu 4 miliónov distribuovaných kusov, fyzicky i digitálne. (Capcom)

🕹 AMD od 22. júna sprístupní technológiu FidetlityFX Super Resolution, ktorá by mala konkurovať riešenie DLSS on Nvidia. To umožňuje hrať hry v simulovanom vysokom rozlíšení pri nižších nárokoch na hardvér. (Videocardz)

⛅️ Dying Light 2: Stay Human od poľského štúdia Techland má dátum vydania. Hru si môžete zahrať 7.12.2021 a gameplay trailer si môžete pozrieť tu.

🤦🏻‍♀️ Chystaný cross-play update pre Borderlands 3 nebude podporovať Playstation. Sony ostáva tvrdohlavé a naďalej sa odmieta úplne pustiť do cross-play naprieč všetkými hernými platformami. (Destructoid)

👀 Nintendo Switch Pro sa na malú chvíľu zjavil na mexickom Amazone. Nie je vylúčené, že Nintendo tento rok oznámi a spustí predaj dlho očakávaneho nástupcu svojej populárnej hybridnej konzoly. 

🗓 Tento rok sa v novembri BlizzCon konať nebude. Blizzard sa tak rozhodol na základe súčasnej globálnej pandémie, no prisľúbili mix online a živého podujatia na začiatok budúceho roka (Blizzard)


🌟 Hlavné novinky:

🥵 Hry nás zavalia, konečne

Zdá sa, že herný biznis sa vracia do bežného rytmu. Na prelome mája a júna sa objavujú nové trailery a novinky. Nasledujúce dva týždne uvidíme sériu oznámení nových hier, aj vďaka obnovenej konferencii E3. Pozrite si prehľad plánovaných oznámení na nadchádzajúce dni:

  • 9. júna -  EA a Dice chystajú na odhalenie novej Battlefield hry.

  • 10. júna - Summer Games Fest Keynote, na ktorej tradične predstavia niekoľko veľkých titulov

  • 11. júna - Netflix Geeked Week. Netflix oznamuje nové tituly založené na hrách a komixoch. Pravdepodobne uvidíme zabery z titulov Witcher, Cuphead, Resident Evil a Cowboy Bebop

  • 12. júna - Ubisoft Forward.

  • 12. júna - IGN Expo. Zatiaľ bližšie neurčené nové oznámenia.

  • 13. júna - Xbox a Bethesda oznámili spoločnú konferenciu “Xbox & Bethesda Games Showcase”, na ktorej v rámci 90 minút predstavia nové tituly.

  • 13. júna - PC Gaming Show - oznámenia hier pre PC

  • 15. júna - Nintendo Dicrect s chystanými hrami pre Nintendo Switch.

  • 16. júna - Začína Steam Next Fest, počas ktorého sprístupnia stovky hrateľných verzií nadchádzajúcich hier

Väčšina oznámení bude prebiehať okolo ôsmej večer. Kompletný prehľad trailerov a výber z najlepších demo hier prinesieme v ďalších newslettroch, no zatiaľ pre nás tento mesiac vyzerá takto:

Tento týždeň sme zároveň videli niekoľko trailerov pre očakávané hry, napríklad nový Far Cry a Horizon: Forbidden West. Ďalšie sa pravdepodobne ešte objavia v nasledujúce dni, keďže vydavatelia budú chcieť predbehnúť júnový pretlak noviniek. 

Zaujímavé je, že Sony nemá vlastnú prezentáciu, no niektoré tituly možno odhalí na streamoch Summer Games Fest Keynote a IGN. O to zaujímavejšie bude sledovať ako vystavia konferenciu Microsoft. Pravdepodobne uvidíme striedanie exkluzívnych titulov a pripomenutie toho, že všetky budú dostupné na službe Game Pass.

Zatiaľ oznámené veľké hry:

Horizon: Forbidden West zatiaľ bez dátumu vydania.

Far Cry 6, ktorý vychádza 7. 10. 2021

🎂 35. výročie Dragon Quest

Legendárna JRPG séria Dragon Quest tento rok oslavuje 35. výročie. Pri tejto príležitosti prichystal vydavateľ Square Enix livestream, na ktorom oznámil šesť nových hier a niekoľko updatov. 

Dvanáste pokračovanie v hlavnej Dragon Quest sérií ponesie názov Dragon Quest XII: The Flames of Fate. Hra by mala priniesť zmeny v tradičnom ťahovom bojovom systéme, no zatiaľ nie je známe aké. MMORPG Dragon Quest X, ktoré je dostupné len pre japonský trh, dostane veľký update. 

Ďalšou výhradne japonskou záležitosťou bude Dragon Quest Offline X, ktorý bude možno hrať s kamarátmi, ale aj úplne sám, offline. Dragon Quest Treasure bude naopak 3D RPG v štýle klasických RPG z čias SNES a PS1. Zo starých klasík sa chystá vynovená verzia Dragon Quest III HD-2D Remake, pričom boli spomenuté aj možné remaky DQI a  DQII. Firma oznámila aj free-to-play mobilnú puzzle hru Dragon Quest Keshi Keshi a nový diel Dragon Quest Monsters, ktorý sa momentálne ale len chystá. 

🎮 Valve chce mať svoj vlastný Switch, SteamPal.

Portál Ars technica prišiel s exkluzívnou správou citujúc viaceré zdroje o tom, že Valve, herný gigant stojací za digitálnym obchodom Steam, sa chystá vstúpiť na trh s prenosným počítačom stvoreným na gaming, zatiaľ prezývaným SteamPal, podľa interných dokumentov Valve. Podobných zariadení v poslednej dobe vzniká viac. Trend odštartovala popularita konzoly Nintendo Switch, ktorej sa už predalo viac ako 84 miliónov kusov a drží si predaje aj roky po uvedení na trh. 

Veľa detailov, prakticky nič podstatné, o zariadení od Valve sa odhaliť nepodaril. Vie sa len to, že na konzole Valve pracuje už dlhší čas a má mať klasické konzolové ovládanie a dotykovú obrazovku. Systém by mal bežať na Linuxe, s Intel alebo AMD CPU, no nie je jasné ani to, či sa bude jednať o striktne herné zariadenie, alebo bude obsahovať aj internetový browser, poprípade zvládať aj nejaké prehrávanie iného obsahu.

Odhalenie, prípadné spustenie predaja, by však malo prebehnúť už tento rok. Pokusy o podobné stroje tu boli už roky, no nikdy neboli veľmi spoľahlivé. V poslednej dobe sa však zdá, že vývoj zašiel dostatočne ďaleko, aby sa prvé experimenty začali dostávať medzi ľudí. Napríklad projekty SMACH, Ryzen alebo Lanruo. Ponúk je veľa, no všetko sú to zatiaľ predražené vreckové windowsové stroje s kratšou životnosťou batérie. Valve má šancu na Linuxe postaviť ergonomickejšie a hlavne lacnejšie zariadenie a vytvoriť tak na pôde prenosných zariadení Nintendu serióznu konkurenciu. Najmä ak sa mu na konzolu podarí preniesť existujúci katalóg hier.


👀 Zaujímavosti:

Aké možnosti bude mať nový Unreal Engine:

Pozrite si niekoľko hodín hrania hry Humankind, ktorá vyzerá ako veľmi sľubný konkurent Civilizácie:

Recenzia hry Necromunda: Hired Gun. Čo sa stane ak zasadíte strieľačku inšpirovanú moderným Doomom do sveta Warhammeru 40k:


🎉 Nové hry na najbližší týždeň:

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach.

Share