Veľké problémy v hráčskej Číne

ᕙ〳 ರ ︿ ರೃ 〵ᕗ Hranie mladých v Číne obmedzia na tri hodiny týždenne.

⚡️ Rýchle správy:

🦖 Horizon Forbidden West, jedna z najočakávanejších hier na PlayStation, je oficiálne odsunutá na február 2022. Sony bude mať vianočné obdobie bez veľkej exkluzívnej hry. Microsoft mal s odložením Halo Infinite o viac ako rok nakoniec šťastie, lebo si spolu s Forza Horizon vystaval silnú vianočnú ponuku.

🏘 Vyšiel nový patch pre hru No Man's Sky. Umožňuje hráčom stavať väčšie stavby a mestečká. Pozrite si trailer.

🦸🏻‍♂️ Pozrite si zábery z hrania taktickej stratégie Marvel's Midnight Suns od tvorcov série XCOM.

💍 Elden Ring, očakávaná hry od štúdia zodpovedného za sériu Dark Souls, sa pri oznámení chválila tým, že sa na tvorbe hry podieľa autor kníh Hry o tróny George RR Martin. Teraz sa zdá, že Martinova úloha bola obmedzená. Vytvoril rámec sveta, no za scenár a texty v hre je zodpovedný spolutvorca Souls série Hidetaka Miyazaki. Pre fanúšikov série je to vlastne dobrá správa. Niektoré herné weby zároveň dostali možnosť vidieť hru. Pozrite si podrobnosti o Elden Ring, ktoré dobre zhrnul Eurogamer

👋🏼 Postavu kovboja Jesse McCree z hry Overwatch premenujú. Pôvodné meno dostala po hernom dizajnérovi Blizzardu, ktorý z firmy musel odísť po tom, ako úrady začali prešetrovať sexuálne zneužívanie zamestnankýň a toxické pracovné praktiky vo firme.

🛹 Nová hra zo série Skate vyjde aj na PC.

🪐 LEGO Star Wars: The Skywalker Saga výjde na jar 2022 a bude obsahovať všetkých 9 epizód z  univerza hviezdnych vojen.

👻 Počas tohtoročného Gamescomu ukázalo Kojima Productions takmer 9 minútový trailer na chystaný update pre svoju hru Death Stranding - Director's Cut.

🔚 Nuclear Winter, Battle Royale mód pre online hru Fallout 78 8. Septembra končí. Battle Royale ošiaľ posledných rokov sa zrejme stabilizoval a presýtený trh dáva jasne najavo, že nie úplne každá hra potrebuje v roku 2021 Battle Royale mód.

🛰 Z livestreamu o chystanom remakeu Dead Space sme sa síce nedozvedeli dátum vydania alebo gameplay zábery, no pár informácií sa von dostalo. Hra nebude obsahovať žiadne mikrotransakcie a hlas hlavnej postavy Isaaca si znova zahrá Gunner Wright, ktorého hlas ale budeme počuť len zriedka, aby hra nestratila atmosféru tichého originálu. Vydanie je však ešte pomerne ďaleko, keďže Motive Studios na hre začalo pracovať pred menej než rokom.

📱 Netflix v Poľsku spustil začiatky svojho vstupu do herného priemyslu. Poľskí predplatitelia môžu v mobilnej appke Netflixu nájsť 2 hry, Stranger Things: 1984 a Stranger Things 3, ktoré sú súčasťou predplatného. Hry neobsahujú žiadne reklamy ani mikrotransakcie.

🙅🏻‍♂️ Multiplayer pre Metal Gear Solid V: The Phantom Pain 31. 5. 2022 končí na konzolách PS3 / Xbox 360. Hru môžete dovtedy ešte plnohodnotne hrať, no už od konca augusta sú vypnuté všetky mikrotransakcie.

🤑 PS+ a Xbox Games with Gold hry zdarma sú oznámené:

Xbox:

Playstation:


🌟 Hlavné novinky:

🇨🇳 Čína ďalej tlačí na herné firmy

Čína pokračuje v tlaku na svoje herné odvetvie. Národný úrad tlače a vydavateľov (NPPA) prostredníctvom tlačovej agentúry Sin-chua oznámil, že drasticky obmedzí online hranie detí a mladistvých. Hráči a hráčky mladšie ako 18 rokov budú môcť v číne hrať online hry len jednu hodinu v medzi ôsmou a deviatou v piatok, sobotu, nedeľu a počas sviatkov.

Obmedzenie sa má týkať všetkých online hier, vrátane mobíných. Čína už niekoľko týždňov zasahuje proti technologickým a internetovým firmám v krajine. Fakt, že sa komunistický režim pokúsi zasiahnuť aj prevdázkovateľov naznačovali skoršie vyjadrenia vo vládnych novinách, ktoré hry označili za ópium pre dušu. Čínske herné firmy sa pokúsili zásahu predísť tým, že oznámili vlnu samoregulácie, no vláde zjavne navrhované obmedzenia nestačili.

Ešte nie je jasné, ako presne budú firmy príkazy úradov vynucovať. V Číne už platia obmedzenie pre online hranie, no deti ich často odchádzajú tak, že sa prihlásia na účty dospelých rodičov. NPPA očakáva, že prevádzkovatelia hier budú vek hráčov kontrolovať dôslednejšie.

Krok môže priamo zasiahnuť čínsky herný biznis, pričom akcie veľkých čínskych firiem (aj ich akcionárov na Západe) na obmedzenia zareagovali poklesom. Zároveň môže obmedzenie úplne zdecimovať pridružené odvetvia. Čínska scéna ešportov bude musieť dostať výnimky, alebo úplne zanikne, keďže hráči nebudú môcť trénovať. Znamenalo by to rozvrat ekosystému profesionálneho ešportu najmä pre hry DOTA2 a čiastočne aj Overwatch. Najznámejší čínski hráči dnes majú viac ako 18 rokov, no trénovali od oveľa nižšieho veku. Konkurencieschopná generácia hráčov sa pri obmedzení hrania na tri hodiny do týždňa vypestovať nedá.

Obmedzenie zároveň môže časom zasiahnuť čínsku pracovnú silu v oblasti herného priemyslu. Programátori, dizajnéri či grafici si do herného biznisu nájdu cestu často cez čas strávený hraním. Ak toto hobby z krajiny zmizne, môžu sa v horizonte rokov či desaťročí vytratiť aj čínske herné štúdiá. No možno to je cieľom vlády.


👀 Zaujímavosti:

Prvé fotky z pripravovaného hororu Resident Evil: Welcome to Racoon City vyšli na IGN:

Horizon: Zero Dawn dostala na PS5 update, ktorý odomkol hre možnosť bežať v 60FPS. Tu je porovnanie toho, ako hra beží na PS4, PS4 Pro a PS5:


🎉 Nové hry na najbližší týždeň:

  • Lake - 1.9. (PC, Xbox Series X/S)

  • WRC 10 – 2.9. (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One)

  • Kitaria Fables – 3.9. (PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch, PC)

  • The Medium - 3. 9. (PS5)

  • Bus Simulator 21 – 7. 9. (PC, PS4, Xbox One)

  • FIST: Forget In Shadow Torch – 7. 9. (PS4, PS5)

  • Sonic Colors: Ultimate – 7. 9. (PS4, Xbox One, Switch, PC)


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujeme.

V prípade otázok sa pýtajte mailom, napíšte nám na Instagrame. Ak ešte Herný update neodoberáte, môžete sa prihlásiť na odber a príde vám mailom každý štvrtok.

Ak si myslíte, že sa tento newsletter môže niekomu páčiť, prepošlite ho kamarátom, alebo ho zazdieľajte na sociálnych sieťach. 

Share Herný update